LittleBits jest platformą prostych w obsłudze modułów elektronicznych (bitów), dzięki którym każdy może rozpocząć przygodę z programowaniem.

Ideą projektu littleBits jest udostępnienie szerszej grupie odbiorców możliwości kreowania własnych systemów elektronicznych. Jest to doskonały sposób na rozbudzenie ciekawości oraz wprowadzenie w świat elektroniki i programowania.

LittleBits stawia na:

  • Kreatywność – Dodaj trochę elektroniki do swoich prac plastycznych, pomocy naukowych, czy zabawek. Połącz Bity w dowolnych konfiguracjach i skorzystaj z nieograniczonych możliwości tworzenia własnych projektów.
  • Łatwość obsługi – Little Bits skierowany jest dla każdego. Nie musisz posiadać umiejętności precyzyjnego lutowania ani specjalistycznej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, czy informatyki. Podzespoły łączą się ze sobą za pomocą magnetycznych elementów.
  • Open Source – Dzięki darmowej aplikacji możesz podzielić się swoimi prototypami z innymi wynalazcami. Dołącz do światowej bazy projektów – inspiruj i daj się zainspirować!
  • IoT – Twórz nowe wynalazki i steruj nimi zdalnie! Za sprawą modułu WIfi/USB możesz projektować systemy sterowalne za pomocą takich platform jak Facebook, czy Gmail, lub sms’ów.

Co to jest LittleBits?

– LittleBits to kreatywne zestawy dla dzieci, które ułatwiają tworzenie prawdziwych, elektronicznych wynalazków

– składają się z małych klocków zwanych bitami

– bity posiadają różne elementy elektroniczne i łączą się z innymi bitami poprzez magnesy – każdy jest w stanie połączyć działający obwód elektryczny, bez potrzeby lutowania, programowania czy zbędnego okablowania

Zalety LittleBits:

– każdy zestaw posiada kilka różnych bitów oraz akcesoriów, dzięki czemu dzieci poznają świat techniki

– rozwój kreatywności, umiejętności majsterkowania, projektowania oraz rozwiązywania problemów, pomagających w karierach, które nawet jeszcze nie powstały

– angażuje nawet najbardziej niezainteresowanych uczniów


Cena zajęć za miesiąc

  99 zł, cztery zajęcia po dwie godziny lekcyjne


PrezentacjaKontakt:

Daniel Bartłomowicz

Wiceprezes Fundacji Pro-Futuro

504 068 926